Novinky: Nově posíláme zboží na Slovensko. Aktivovali jsme hlídacího psa, odteď vám žádný nůž neuteče!

Použité druhy dřevin

Březová kůra lisovaná

     Plátky březové kůry o velikosti 3x3 cm se umístí cca na 10 min do vody. Po vyjmutí a řádném vysušení, dojde k nanesení vodě odolného lepidla a následnému vložení, slepených plátku, do lisovacího stroje. Po slisování je nutné ponechat polotovar 48 hodin, aby lepidlo uschlo. Takto získaný produkt mistr opracuje do požadovaného tvaru. Rukojeti z tohoto materiálu se v Rusku vyrábějí kvůli tomu, že velmi dobře udržují teplo a zpříjemňují manipulaci s nožem v zimním období.
 

Bříza karelská

     Karelská republika (karelsky Karjalan Tazavata) je velmi bohatou oblastí na různé druhy dřevin, včetně bříz. Tato dřevina se vyznačuje krásnou strukturou, odlností a je mimořádně ceněná. Využívá se k výrobě nábytku a okrasných předmětů (v našem případě nožů). Ceny tohoto dřeva dosahují na evropských trzích srovnatelných cen s tropickou dřevní surovinou. Její latinské označení je betula pendula varianta carelica. V naší nabídce najdete nože které mají rukojeť ze stabilizované karelské břízy v různých barevných provedeních.

 


  

Padouk africký (Pterocarpus soyauxii)

      Padouk africký je listnatý strom, který roste především v západní Africe, v Nigerii, Kamerunu, vyskytuje se také v rovnikové Guineji a Gabonu. Strom dorůstá výšky až 30 metrů, šířka kmene dosahuje od 0,6m do 1m. Barva dřeva je velmi rozmanitá a to od sytě červené až do tmavě hnědé s červenými pruhy. Také se můžeme setkat i s oranžovým odstínem, který je považován za výjimky, a proto se více cení. Padouk africký je velmi odolná dřevina s vlnitými vlákny, má vysokou pevnost v ohybu a tlaku. Díky svému atraktivnímu vzhledu se padouk hojně využívá v interierové truhlařině, výrobě hudebních nástrojů a na výrobu střenek/rukojetí pro lovecké nože (střelné zbraně). Zajímavostí je, že při kontaktu se zeminou v ní může vydržet až 25 let.  

 

Wenge (Millettia laurentii)

     
Jedná se o africkou dřevinu s oblastí výskytu v Kongu, Gabonu a Zaire. Wenge je jehličnan s průměrnou výškou 15m a šířkou kmene do 1m. Barva jádrového dřeva je tmavě hnědá s tenkými letokruhy. Vlákna jsou rovná a textura je dobře viditelná. Jednou ze základních vlastností, kterou ocení milovníci loveckých nožů je odolnost tohoto dřeva proti oděrkám a nárazům. Nůž snese tvrdé zacházení a na rukojeti i po delší době není nic poznat.

       


Cardwellia sublims (Лайсвуд)

      Je rostlina z čeledi proteovitých. Jsou to dřeviny s jednoduchými a převážně střídavými listy a květy uspořádanými často v nápadných květenstvích. Vyskytují se v počtu asi 1700 druhů zejména v tropech a subtropech jižní polokoule. Významným producentem této dřeviny je Austraile.

     


Ořešák královský

     Je mohutný listnatý strom, který může dorůstat výšky až 45 metrů.Ořechové dřevo je v Evropě velice rozšířené. Má zajímavou kresbu a proto je hojně využíváno v dekorativním dřevařství. Barva dřeva je ovlivňována složením půdy. Ořech je tvrdá a trvanlivá dřevina, vhodná na výrobu rukojetí loveckých nožů.  

Habr obecný (Carpinus betulus)

      Habr je statný strom s mohutnou korunou, který je schopen se dožít až 160 let. Dobře snáší ořezávání a proto se hojně vyskytuje v živých plotech. Oblast výskytu je velice široká od Evropy, Malé Asie až po Východní Asii. V Rusku se habr využívá při výrobě střeněk k loveckým nožům ve stabilizovaném, černém provedení. Nože opatřené takovou rukojetí, vypadají velice elegantně.Palisandr
 

      Je druh exotického vzácného dřeva dřeva červeno-hnědé barvy, někdy s fialovými podtóny a černým rýhováním. Vyniká tvrdostí, trvanlivostí a akustickými vlastnostmi. Různé poddruhy palisandru rostou v Brazílii, Laosu, východní Indie, v Thajsku, na ostrovech Java, Pali a Ceylon. Tvrdost palisandru je podobná Ebenu . Tento druh dřeva je ideální pro okrasnou dřevořezbu. Palisandr má čokoládovou barvu s barevnou pruhovanou gamou. Masivní palisandr je drahé dřevo, protože strom roste pomalu, trvá asi 200 let než doroste do velikosti vhodné pro výrobu.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.